Sortiment - Kerain

Hľadať
Všetko pre Vašu kúpeľňu.
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

OBKLADY A DLAŽBY
Dnes výrobcovia ponúkajú široký sortiment obkladov a dlažieb v rôznych formátoch a dizajnoch. Podľa spôsobu využívania priestoru, v ktorom sú naprojektované, je nutné vybrať vyhovujúce parametre, ako napr. mrazuvzdornosť, nasiakavosť, povrchová odolnosť, protišmyková povrchová úprava atď. Taktiež je rozdiel medzi klasickou dlaždicou a tzv. rektifikovanou, ktorá má ostré hrany a mnohí ju ukladajú tzv. bezškárovým spôsobom (medzi dlaždicami je minimálna šírka škáry).

Na obloženie schodiska, balkóna, či terasy sa používajú špeciálne tvarované dlažby s tzv. odkvapovou hranou, vďaka ktorej nie je nutné ošetriť hrany ochrannými lištami, prípadne odkvapovými lištami. Na obloženie vonkajšieho murovaného bazéna si vyberiete dlažby z tzv. bazénového programu. 

Vo verejných budovách sú čoraz častejšie využívané dlažby, ktoré svojou štruktúrou pomáhajú bezbariérovo vyriešiť prístup a orientáciu pre zdravotne postihnutých, či nevidiacich. Tento program je vo vyspelých krajinách samozrejmosťou pri navrhovaní dizajnu verejných priestorov, ako sú nemocnice, polikliniky, pošty, úradné budovy a pod.

Počuli ste už o antibakteriálnej dlažbe? Je to dlažba, ktorej povrch je ošetrený antibakteriálnou vrstvou, a to vďaka technológii na báze striebra. Dlažba je odolná voči vonkajším vplyvom a z povrchu eliminuje až 99,9% baktérií.

V našej ponuke nechýbajú ani obkladové kamene, využívané najmä pre spestrenie vzhľadu vonkajšej fasády domu, na ploty ale aj na obloženie krbov a interiérových stien.
SANITÁRNA KERAMIKA
Sanitárnou keramikou označujeme zariaďovacie predmety, ktoré najčastejšie využívame pri vykonávaní každodennej hygieny - umývadlo, toaletu, pisoár, bidet. Keramika, čiže vo forme vypálený črep, ktorý je poglazovaný a opäť vypálený pri určitej teplote, je dnes nahradzovaný mnohými materiálmi, ktoré umožňujú výrobcom vykúzliť rôzne tvary. Rôznorodosť materiálov ako je sklo, tzv. liaty mramor (zmes dolomitu a živice), akrylát, nerez a pod. umožňuje zákazníkovi vybrať si to, čo mu najviac vyhovuje.

Tvar umývadla určuje, či je vhodné do nábytku, do pultu, na dosku alebo samostatne zavesené s použitím krytu na sifón (polnoha), alebo stĺpom, ktoré poslúžia na zakrytie sifónu a pripojovacích ventilov na umývadlovú batériu. Keramická sanita sa vyrába s povrchovou úpravou, ktorá zabezpečuje jej stálofarebnosť, odolnosť proti znečisteniu a jednoduchšiu údržbu.
Sanita v nerezovom prevedení sa najčastejšie využíva v zdravotníckych zariadeniach, vo verejných zariadeniach - napr. toalety, kde je obľúbený tzv. antivandal systém (konštrukčné vybavenie je v dizajne skryté, takže je takmer nemožné znefunkčniť ho).

Toalety aj bidety sa vyrábajú v tzv. stojacom prevedení - sú postavené na podlahe a skrutkami na nej pripevnené - a v závesnom prevedení, ktoré sú zavesené na podomietkovú konštrukciu. Závesné toalety a bidety sú používané čoraz častejšie, a to nielen z dôvodu jednoduchej "obsluhy", ale najmä z dôvodu rýchlejšieho a kvalitnejšieho čistenia plôch okolo misy a pod ňou. Zaujímavý a z hľadiska oplachovania toalety je jednoznačne atraktívny dizajn, ktorý nemá po obvode misy žliabok. Toaleta tak nemá záhyby, v ktorých sa udržujú baktérie, pretože pri spláchnutí je opláchnutá v celej ploche.
Stojace toalety sú ponúkané samostatne, ale poznáme ich skôr ako tzv. kombi misy, ktoré sú vybavené keramickou nádržkou.

Podomietkové nádržky a konštrukčné systémy sa taktiež vyrábajú v rôznych prevedeniach. Podľa technických možností vám vyberieme práve taký systém, ktorý bude vyhovovať vášmu riešeniu.
VANE A SPRCHOVACIE KÚTY
Pri výbere vane môžete uvažovať nad akrylátovou, smaltovanou, či liatinovou. Dnešné technológie zabezpečujú vysokú kvalitu všetkých menovaných materiálov. Rozdiel je však v ich vlastnostiach. Akrylát je príjemný na dotyk a vďaka tomu, že si udržiava teplotu miestnosti, v ktorej sa nachádza, netreba pri kúpaní plytvať teplou vodou. Výrobcovia ponúkajú rôzne tvary a rozmery, čo sa dá využiť v priestorovom riešení aj menších kúpeľní. Smalt a liatina majú zasa výhodu v tom, že do nich môžete vyliať farbu alebo si užívať napríklad bylinkový kúpeľ bez strachu, či sa vaňa nezafarbí. Môžete ju čistiť čistiacim práškom a jej povrch pritom nepoškodíte. Takmer ku všetkým vaniam môžete dokúpiť vaňovú zástenu, vďaka ktorej sa vo vani môžete pohodlne osprchovať postojačky. Čoraz viac sú obľúbené vane so sprchovými dverami. Tento produkt súčasne spĺňa funkciu sprchovacieho kúta aj klasickej vane. Jeho výhodou je nízka montáž, takže vstup je viacmenej bezbariérový, čo vyhovuje najmä starším aj zdravotne handicapovaným zákazníkom. V mladých rodinách rodičia častejšie využívajú funkciu sprchovacieho kúta, ale deti si určite užijú radosť z čľapkania vo vani. V našej ponuke sú aj vane s hydromasážnym a airmasážnym (perličkovým) systémom. Pri výbere systému si treba uvedomiť, ako by ste chceli vo vašej vani relaxovať.

Pre zákazníkov, ktorí sú aktívnymi športovcami, alebo vykonávajú prácu, pri ktorej podávajú fyzický výkon, je pôžitkom hydromasáž (masáž tlakom vody). Tlak vody nielen unavené svaly uvoľní, ale ich aj vymasíruje. Pre tých, ktorí potrebujú celkové uvoľnenie z psychickej únavy, je lepšia airmasáž (masáž bublinkami vzduchu), ktorá prekrví pokožku a jemne premasíruje celé telo.

Sprchovací kút je možné vybudovať kombináciou vaničky a sprchových dverí, alebo bez vaničky, kde je odtok vyriešený žľabom a dno sprchovacieho kúta je vyspádované a vydláždené dlažbou. Sprchové dvere je možné nahradiť jednoduchou sklenenou stenou, alebo steny sprchovacieho kúta vymurovať zo sklobetónových tvárnic. Všetko závisí od veľkosti priestoru kúpeľne. Výplne sprchovacích kútov môžu byť z plexiskla, ale kvalitnejšie sú sklenené výplne, ktoré sú z kaleného skla (bezpečnostné sklo). Väčšina výrobcov ponúka svoje výrobky s povrchovou úpravou, vďaka ktorej je výplň odolnejšia proti tvorbe usadenín a vodného kameňa. Taktiež mechanizmus otvárania sprchových dverí je rôzny, môžu byť otvárané vďaka zasúvaciemu mechanizmu (kĺzavý, ložiskový) alebo pántovému (otváracie krídlové, alebo tzv. pivotové).
Sprchové vaničky, podobne ako klasické vane, môžu byť akrylátové, smaltované, keramické, alebo z tzv. liateho mramoru (zmes dolomitu a živice).
KÚPEĽŇOVÝ NÁBYTOK
Podľa veľkosti kúpeľne a potrieb zákazníka môžeme pri priestorovom riešení využiť úložný priestor, ktorý nám poskytuje kúpeľňový nábytok. Či už skrinka pod umývadlom, alebo prídavné skrinky, v ktorých vieme uložiť drobné hygienické potreby, uteráky, ako aj kôš s použitou bielizňou, umožňujú mať všetko takpovediac poruke. Povrchová úprava je odolná proti vlhkosti (nie je však určená na to, aby permanentne po nábytku tiekla voda). 

Otváracie mechanizmy majú väčšinou tzv. tichý doraz. Klasický dizajn v bielej farbe je možné kombinovať s drevodekorom, ale veľmi elegantný je vysokolesklý povrch v rôznych farebných prevedeniach. Zrkadlá a zrkadlové skrinky sú vybavené osvetlením - halogénovým, alebo čoraz populárnejším led osvetlením.
KÚPEĽŇOVÉ DOPLNKY
Celkový dizajn kúpeľne dotvoríme správnym výberom doplnkov. Je však zároveň potrebné, aby doplnky neboli len akousi ozdobou, ale aby zároveň spĺňali účel, na ktorý sú určené. Preto je dôležité, aby boli vyrobené z kvalitných materiálov, ktoré dlhodobo vydržia nápor vlhkého prostredia, pôsobenia vody a taktiež čistiacich prostriedkov. Určite ste sa stretli so zaručene
kvalitnými mydelničkami z tzv. drôtených programov za výhodnú cenu. Po niekoľkých dňoch už bolo umývadlo ozdobené hrdzavými fľakmi...

Zároveň si treba uvedomiť, či budete všetky doplnky, ktoré by ste chceli, naozaj v plnej miere využívať. Najideálnejšie je, ak je kúpeľňa aj týmito výrobkami zariadená hlavne prakticky, aby bolo všetko potrebné na dosah ruky.
VODOVODNÉ BATÉRIE
V našej ponuke nájdete vodovodné batérie v rôznych dizajnoch a farebných prevedeniach. Ponúkame batérie drezové, umývadlové, sprchové a vaňové, a to klasické nadomietkové, ale aj podomietkové a voľne stojace. Čoraz častejšie sú využívané termostatické batérie, ktoré spĺňajú nielen ekologické a ekonomické požiadavky, ale bezpečnostná poistka chráni najmä seniorov a malé deti pred nepríjemným obarením sa horúcou vodou. Ak chcete, aby vám pri kúpaní nezavadzalo výtokové ramienko, cez ktoré napúšťate vaňu pri klasickej batérii, môžete tento problém vyriešiť pomocou podomietkovej vaňovej batérie a vaňovým sifónom s napúšťaním vane cez prepad.
RADIÁTORY
Samostatnou skupinou, ktorá v kúpeľni môže spĺňať nielen vykurovaciu funkciu, sú radiátory . Najčastejšie ich poznáme pod názvom rebríkové radiátory. Poslúžia nám hlavne v medzivykurovacom období, kedy je v byte chladnejšie a nemáme kde vysušiť použitý uterák, či osušku. Ich prevádzka je možná napojením na ústredné kúrenie, zapojením do elektrickej siete, kde vykurovanie zabezpečuje vykurovacia tyč, alebo kombináciou oboch. Radiátor môže byť zároveň dekoračným doplnkom, pretože si môžete vybrať z mnohých tvarov, veľkostí, či povrchových úprav.
STAVEBNÁ CHÉMIA
Rekonštrukcia alebo vybudovanie akéhokoľvek priestoru nie je možná bez použitia stavebnej chémie. Aby bol každý priestor bezproblémovo funkčný a užívateľný, je nutné vždy dodržať technologický postup (nielen použiť produkty v určitom slede, ale aj dodržať potrebné časové odstupy napr. pri dobe vytvrdnutia). Podľa použitého obkladového materiálu a jeho rozmerov je dôležité rozlišovať, akým lepidlom ho budeme lepiť. Zároveň treba dobre pripraviť podklad. Samozrejmosťou je izolovanie stien a podláh v kúpeľni.Na lepenie mramorových obkladov a mozaiky sa často využíva biele lepidlo. Nevznikajú tak fľaky po sivých pigmentoch, ktoré obsahujú klasické lepidlá. Občas treba niečo opraviť veľmi rýchlo. Vtedy nám poslúži rýchloschnúce lepidlo a dlažba je pochôdzna už po cca štyroch hodinách.

Vyrovnať podlahu, alebo vytvoriť spádový poter môžete pomocou samonivelizačných hmôt, alebo vyrovnávacími a záťažovými potermi. Aj pri riešení bazénovej problematiky vám poradíme, aký materiál treba použiť, aby ste bez problémov v tom vašom mohli relaxovať počas celej sezóny. Pri zatepľovaní bytových domov je súčasťou tejto renovácie oprava balkónov a ich konštrukcií. So špeciálnymi opravnými maltami na betón a na železobetónové konštrukcie je to jednoduché. Pri návšteve našej predajne vám poradíme, aký materiál potrebujete a ako máte pri jeho použití postupovať.
LIŠTY A STAVEBNÉ PROFILY
Naša spoločnosť dlhoročne spolupracuje s najväčším výrobcom stavebných profilov na Slovensku - s firmou CELOX, s.r.o.
U nás si môžete vybrať zo širokej ponuky profilov k obkladom a dlažbám, omietnikov, odkvapových, sadrokartónových, ako aj fasádnych profilov. 

Profily sa vyrábajú z rôznych materiálov - PVC, hliník, mosadz, či nerez. Hliník môže byť v tzv. surovom prevedení, t.j. bez povrchovej úpravy, ale elegantnejšie sú eloxované alebo farbené hliníkové profily. PVC profily sú v rôznych farebných prevedeniach, čo sa dá využiť v kombinácii s rovnakou farbou škárovacej hmoty. Profil tak farebne splynie s farbou škáry a nepôsobí rušivo.

Špičkou sú nerezové a mosadzné profily. Napriek tomu, že čoraz častejšie sú obľúbenejšie obklady bez líšt a hrany obkladov sa zabrusujú do 45° uhla, máme v ponuke nielen klasické oblé rohové profily, ale aj v tvare L, alebo hranaté, pri ktorých je rovnaká šírka obidvoch hrán, takže sú zároveň akousi ozdobnou lištou. Podobné profily sú použiteľné pri ukončovaní tenkých mozaikových obkladov.
DROBNÉ NÁRADIE A DOPLNKY
Pre majstrov a domácich kutilov ponúkame drobné náradie, ako sú murárske lyžice, hladítka, naberačky, klinky, obkladačské krížiky, škárovacie vrecká, vrecia na stavebný odpad a pod. Zakrývacie fólie a papierové pásky využijete aj pri maľovaní.

V kúpeľni a na toalete je dôležité vetranie. Vetracie mriežky a revízne dvierka ponúkame v rôznych rozmeroch. Vetracie mriežky sú so sieťkou, alebo so žalúziou vo farbe bielej a hnedej (materiál PVC) a taktiež nerezové. Revízne a vaňové dvierka sú z PVC alebo nerezové. S použitím magnetov pod obklad zabezpečíme možnosť prístupu napríklad k vaňovému sifónu bez toho, aby bola prerušená línia obloženia vane.
ČISTIACE A OŠETROVACIE PROSTRIEDKY
O sanitu sa treba samozrejme starať a udržiavať ju v čistote. Preto vám ponúkame ošetrovacie a čistiace prostriedky na údržbu a ošetrovanie skiel sprchovacích kútov, umývadiel a toaliet, vodovodných batérií, akrylátových vaní a vaničiek.

Údržba dlažby a obkladu je trošku iná, hlavne v exteriéroch. Leštený gres si vyžaduje inú starostlivosť, ako klasická glazovaná keramická dlažba. Ak potrebujete odstrániť z dlažby zvyšky lepidla, alebo škárovacej malty, alebo potrebujete "oživiť" vzhľad starej dlažby, poradíme vám, ako na to.
V NAŠEJ PONUKE NÁJDETE
 
Kerain ©2016
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky